تکرار لذت تایپ با ماشین تحریرهای دستی در عصر دیجیتال + تصاویر

نویسنده Sara Barnes

ترجمه و تلخیص م.تاج احمدی

اگر تجربه کارکردن با ماشین تحریرهای دستی را داشته باشید قطعا میدانید که نوشتن یک متن با این دستگاه علاوه بر اینکه امکان جبران خطاها و اشتباهات تایپی را برای شما محدود میکند بسیار پر سروصداست و از طرفی نیروی زیادی را باید برای تایپ هر کارکتر صرف کنید. به همین خاطر هم بود که وقتی ماشین تحریرهای برقی و بعد صفحه کی بردهای کامپیوتری به بازار عرضه شد مورد استقبال نویسندگان و بسیاری از مردم قرار گرفت و این مسئله باعث شد ماشینهای تایپ دستی به مرور از رده خارج شود.

اما امروز برای خیلیها تایپ کردن با ماشین تایپ های دستی یک نوستالوژی خاطره انگیز است. مخصوصا اگر اهل ادبیات و نویسندگی باشید و بدانید که بسیاری از نویسندگان بزرگ سده اخیر شاهکارهای خود را با همین ماشین تایپ های دستی مینوشتند.

از همین روی شاید شما هم بدتان نیاید که نوشتن با ماشین تحریر دستی را با تمام معایب و ایراداتش تجربه کنید.

حال یک شرکت نرم افزاری برای پاسخگویی به این نیاز نوستالوژیک شما اقدام به ساخت یک ماشین تایپ کرده که شباهت بسیار زیادی به ماشین تحریرهای کلاسیک دارد اما بسیار از ضعفهای ماشین تایپهای کلاسیک را پوشش داده و مطابق با مقتضیات عصر ارتباطات خود را به روز کرده است.

ماشین تحریر دیجیتال

با دیدن این تصویر بسیاری ممکن است که گمان کنند این دستگاه یک ماشین تحریر قدیمی ست درحالی که دستگاه فوق فقط شبیه یک ماشین تحریر کلاسیک است و برای استفاده از آن نیروی زیادی را به دکمه های کی برد وارد کنید و سروصدای حروف چینهای سربی را تحمل کنید.

ماشین تایپ دیجیتال

این دستگاه اگرچه کاملا شبیه تایپهای کلاسیک است اما برخلاف ماشین تایپ های قدیمی مکانیکی نیست و با زبان دیجیتال و مثل کی-بورد های معمولی -وحتی هوشمندتر از آن عمل میکند.

تایپ دیجیتال

 این دستگاه از طریق یک رابط USB به کامپیوتر متصل میشود و شما میتوانید از ان مثل یک کی-بورد دیجیتال استفاده کنید.

تولید کننده این دستگاه یک شرکت سازنده گجتها و بازیها و نرم افزارهای سازگار با سیستم عاملهای موبایلی ست و به همین خاطر شما میتوانید این دستگاه را به تبلت و یا ای.پاد خود متصل کنید و با آن به راحتی و در حالتی مشابه کی-بوردهای حرفه ای تایپ کنید.

سازنده این دستگاه یک برنامه نویس سیستمهای موبایلی به نام برایان مین است که هزینه مورد نیاز برای ساخت این دستگاه را از طریق طرح در یکی از کمپینهای جذب سرمایه بنام Kickstarter crowdfunding بدست آورده است.

Brian Min نام دستگاه ابداعی خود را که قابلیت اتصال همزمان به موبایل . تبلت و کامپیوترهای رومیزی را دارد Qwerkywriter گذاشته است. این دستگاه درحال حاضر باقیمت نسبتا بالای ۳۲۹ دلار عرضه میشود اما سازنده آن‌ قول داده در صورت پیدا کردن سرمایه گذارمناسب و تولید انبوه قیمت تمام شده آن‌ هم کاهش پیدا خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد این دستگاه میتوانید به وب سایت اختصاصی آن‌ مراجعه کنید. همچنین صفحه ای در فیس بوک نیز به بررسی فوری نیازها و سوالات کاربران و پشتیبانی غیر رسمی از این دستگاه میپردازد.

این دستگاه در کمپینهای جذب سرمایه مورد توجه قرار گرفته بود اما اصلی ترین منبع تامین هزینه ساخت آن‌ Kickstarter بود  و شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کمپین جذب سرمایه برای این دستگاه و فرایند تامین هزینه موردنیاز برای ساخت آن‌ میتوانید به سایت این کمپین مراجعه کنید.

همچنین برای اشنایی بیشتر با جزئیات و نحوه عملکرد این دستگاه نیز میتوانید به این سایت مراجعه نمایید.

/

پایان

teleg
  nl


 

پاسخ


1 + = شش