یکی از سرگرمیهای رسانه های ادبی بازخوانی سبک زندگی و خصائل شخصیتی و مسائل حاشیه ای زندگی نویسندگان است. این قبیل از محتویات عمدتا در نشریات زرد و عامه پسند منتشر میشود اما برای ذهن کنجکاو مخاطب علاقمند امروز دانستن سبک زندگی نویسندگان بخودی خودی جالب و هیجان انگیز است.

اخیر یک شبکه مجازی عرضه محتوا اقدام به انتشار یک اینفوگرافی جالب از زندگی نویسندگان مطرح کرده است که در آن به مسائلی نظیر -شبکاری- یا -روزکاری- و یا علاقمندی به -چای- یا -قهوه- و حتی نوع حیوان خانگی مورد علاقه گروهی از مشهورترین نویسندگان جهان پرداخته است.

در بخش اول این اینفوگرافی تصویر نویسندگان شب نویس قرار گرفته است. کسانی نظیر سلینجر  داستایوفسکی،  کافکا  جویس ، پروست،  فاکنر و اونوره دو بالزاک در این جرگه هستند.

دربخش دوم نویسندگانی که عمدتا صبح ها عادت به نوشتن داشتند ذکر شده است. سیلویا پلات،  گراهام گرین،  ویکتور هوگو،   تولستوی  مارکز ، بردبری و … در این فهرست گنجانده شده اند.

چای یا قهوه

دانستن این مسئله هم بخودی خود میتواند جالب باشد که کدام گروه از نویسندگان اهل چای خوردن و کدامیک اهل قهوه خوردن هستند.

کسانی نظیر بالزاک , پروست , مارک تواین  و ویکتور هگو قهوه خور بودند

و افرادی نظیر سیمون دوبوار ، کانت،  استر  و استفان کینگ هم چای را ترجیح میدادند.

تندنویس یا کند نویس

این دو خصلت هم در میان نویسندگان مختلف متفاوت بوده است. کسانی نظیر جویس , دورتی پارکر و نورمن راش بسیار کند مینوشتند و افرادی مانند نورمن میلر ،تاکین، تواین، و همینگوی در جرگه سریع القلم ها محسوب میشدند.

سگ یا گربه

خیلی از نویسندگان به داشتن حیوانات خانگی – عمدتا سگ یا گربه- علاقمند بودند. در این میان نویسندگانی همچون وونه گات – فاکنر – وولف و دورتی پارکر سگ داشتند و الن پو، سیلویا پلات  نیل گیمن و جک کرواک هم گربه گربه را ترجیح میدادند.

خوابیده و یا درحال حرکت

عرف اینست که نویسندگان پای میز مخصوص کار خود بنشینند و بنویسند میزکار اصلی ترین ملزوم اتاق کار نویسنده است اما نویسندگانی هم بودند که ترحیج میدادند بصورت افقی بنویسند. یعنی دراز کش – روی مبل و یا حتی نظیر پروست و اورول توی رختخواب .

اما عده بسیار معدود هم بودند که در حال حرکت به خلق اثر می پرداختند چرا که معتقد بودند راه رفتن فکرشان را باز میکند. چارلز دیکنر و ویرجینیا وولف از جمله این افراد بودند.

بهتر است خودتان نگاهی دقیقتر به این اینفوگرافی بیاندازید.

 

برای مشاهده بهتر این اینفوگرافی روی آن کلیک کنید

teleg
  nl


 

پاسخ


3 × دو =