تصاویر متحرک اینروزها جزو فایلهای پرطرفداریست که در اینترنت بین کاربران دست بدست میشود. کافیست به سایتهای عامه پسندی چون بازفید مراجعه کنید و تعداد گسترده از آنها را مشاهده کنید.
یک کارگردان هنری علاقمند به ادبیات با استفده از همین ایده اقدام به ساخت تصاویر متحرک از مجلدها مشهورترین رمانهای جهان نموده است.
«خاویر جنسن» که در یک شرکت فیلمسازی در سانتیاگوی شیلی کار میکند در حاشیه کار روزانه خود اقدام به ساخت این تصاویر و انتشار آنها در شبکه‌های اجتماعی نمود. و در نهایت متوجه شد تصاویرش با استقبال خیره کننده کاربران این شبکه‌ها مواجه شده.

و کم کم پای این تصاویر به رسانه‌های ادبی جهان نیز بازشد.

ما این تصاویر را از سایت نشریه ایندیپندنت گرفتیم. جنسن در گفتگویی با این نشریه هدف خود از اینکار را «بازگشت به جهان گذشته در کتابهایی خواند که لحظه‌های  ماندگاری در زندگی ما خلق کردند. رویاها و باورهایی که من دوست داشتم با انعکاس در این تصاویر جان بگیرند و قوام بخش تصورات من از این آثار باشند»
تغییرات ایجاد شده در طرح جلد این آثار  آنقدر بزرگ و اساسی نیستند که صدای طراحان و هواداران آنرا در بیاورند، بلکه در جزئی‌ترین شکل ممکنه و با کمترین میزان تغییرات جان گرفته‌اند.

بعنوان مثال در طرح جلدی که برای «گتسبی بزرگ» اثر شاخص اسکات فیتزجرالد رسم شده بود،چشمان زن بسته است اما در در کاور جدیدی که جنسن ساخته این چشمها باز هستند و حرکت می‌کند.نمونه‌های دیگر شامل ابرهای متحرک روی جلد کتاب هابیت و دودپیپ شرلوک هلمز است.

گتسبی بزرگ, اسکات فیتز جرالد

 

 

مطالب دیگری از این دست:

اینفوگرافی

خوراکی‌های ادبی!

اشاره: سرویس فرهنگی روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف مجموعه‌ای از غذاهای بقول خودشان عالی را جمع‌آوری کرده‌است که در آثار مطرح ادبی نویسندگان غربی توصیف…

 


 

عضویت در خبرنامه آوانگارد

[mailerlite_form form_id=1]

 

teleg
  nl


 

پاسخ


7 + شش =