تو ماهی و من ماهیِ این برکه کاشی
اندوه بزرگی ست زمانی که نباشی!
و این قصه عاشقی «ماه و ماهی» است؛ آلبومی عاشقانه به روایت حجت اشرف زاده، از آن آلبوم های خوب و ساده و آرام که بی دغدغه آنکه حرف هنرمند را نفهمی، می توانی بنشینی و با خیال راحت، یک روز عصر به آن گوش بدهی و خستگی کار و استرس های روزانه را به در کنی.
آلبوم «ماه و ماهی» دومین آلبوم رسمی حجت اشرف زاده است که توسط مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر شده است. از این هنرمند که شاگرد حمیدرضا نوربخش، محمدرضا شجریان، محمدرضا لطفی، محسن نفر و پرویز مشکاتیان بوده، پیشتر آلبوم «شرح پریشانی» منتشر شده است.

«ماه و ماهی» ۹ قطعه دارد که دو نسخه از قطعه «ماه و ماهی» و نسخه بی کلام آهنگ «عشق آمد» در بین آنها هستند. ترانه های این آلبوم را علیرضا بدیع سروده، آهنگ های آن ساخته امیر بیت، حجت اشرف زاده و آرش بیات هستند، تنظیم قطعات را آرش و امیر بیات انجام داده اند و مهرداد عالمی و میثم مروستی با ویولنسل و ویولا در آن به نوازندگی پرداخته اند.
«ماه و ماهی» را می توان آلبومی تلفیقی از موسیقی سنتی و کلاسیک دانست؛ آواز سنتی ایرانی حجت اشرف زاده در کنار سازبندی و هارمونی های کلاسیک، «ماه و ماهی» را به آلبومی تبدیل کرده که حتی برای کسانی که به موسیقی سنتی چندان علاقه ای ندارند، شنیدنی است. البته صدای دف در آهنگ «دلتنگ» و «ماه و ماهی ۲» فضای موسیقی را ایرانی تر می کند.
در آلبوم دوم این هنرمند نیشابوری، آهنگی به نام «کوچه باغ های نیشابور» هست که یادآور کتاب شعر محمدرضا شفیعی کدکنی است. کاور آلبوم هم با طرحی از ماهی و حوض کاشی طراحی شده است.
با دانلود قانونی آلبوم «ماه و ماهی» حجت اشرف زاده از سایت بیپ تونز، از این هنرمند حمایت کنید.

آلبوم «ماه و ماهی» دومین آلبوم رسمی حجت اشرف زاده است
آلبوم «ماه و ماهی» دومین آلبوم رسمی حجت اشرف زاده است

آلبوم موسیقی «ماه و ماهی» از تولیدات مرکز موسیقی حوزه هنری بازنشر می‌شود.

این اثر به دلیل استقبال فراوان مردم در حالی بازنشر می‌شود که از انتشار اول آن یک ماه می‌گذرد و به زودی شاهد انتشار سوم این آلبوم موسیقایی نیز خواهیم بود.

آلبوم موسیقی «ماه و ماهی» به آهنگ‌سازی مشترک حجت اشرف‌زاده و امیر و آرش بیات و با صدای حجت اشرف‌زاده شامل هشت قطعه است که  با شعرهایی از علیرضا بدیع تولید شده است.

در این اثر موسیقایی مهرداد عالمی نوازندگی ویونسل و میثم مروستی نوازندگی ویولا را بر عهده دارند.

کاور داخلی آلبوم ماه و ماهی
کاور داخلی آلبوم ماه و ماهی

ماه و ماهی را در کانال رادیویی آوانگارد در ساوند کلاد بشنوید:

teleg
  nl


 

پاسخ


− 6 = هیچ