به تازگی وجود نامه جدیدی از ویرجینیا ولف پیدا شده که آنرا برای دوستش فیلیپ ارسال کرده بود.

سایت خبری روزنامه گاردین گزارش داد اخیرا که نامه ای از این نویسنده یافت شده است که قدمت آن به هفتادوپنج سال قبل یعنی ماه جولای سال ۱۹۴۰ میلادی بازمیگردد. یعنی کمتر از یکسال قبل از خودکشی ولف.

Pages two and three of Virginia Woolf’s three page letter to Philip Morrell, written in 1940.
Pages two and three of Virginia Woolf’s three page letter to Philip Morrell, written in 1940. Photograph: Dominic Winter

ویرجینیا وولف این نامه را به دوستش فیلیپ مورل نوشته است و  اینطور از متن نامه پیداست وولف در این نامه به وخامت حال خود اشاره کرده و از مراجعاتش به پزشک به مورل خبر میدهد.

اما با وجود یاس و ناامیدی و وخامت حال روحی ویرجینا جمله ای عجیب و قابل تامل در این نامه قید شده است:

“go on living”, because “far too many of my friends have given that up lately”

به گزارش گاردین ویرجینیا  این نامه سه صفحه ای راه با ذکر خاطره ای مشترک و کاملا معنا دار در مورد رابطه شخصی خود و مورل به پایان میرساند و میگوید که در سالهای شیرین حضور در اجتماع ادبی بلومزبری, خیلیها فکر میکردند که چشم تو دنبال منست و میخواهی با من ازدواج کنی”

این نامه که در آن اشاره هایی به اقتضائات زندگی روزمره و نیز شرایط زمانه (نبرد بریتانیا) شده است به احتمال زیاد به حراج گذاشته خواهد شد.

 

ویرجینیا وولف کیست؟

آدلاین ویرجینیا وولف (Adeline Virginia Woolf) متولد ۲۵ ژانویه ۱۸۸۲ بانوی رمان‌نویس، مقاله‌نویس، ناشر، منتقد و فمینیست و روشنفکر انگلیسی بود که آثار برجسته‌ای چون خانم دالووی (۱۹۲۵)، به سوی فانوس دریایی (۱۹۲۷) و اتاقی از آن خود (۱۹۲۹) را به رشته تحریر درآورده‌است. یکی از جمله‌های معروف او در کتاب اتاقی از آن خود:

زن اگر می‌خواهد داستان‌نویسی کند، باید حتماً پول و اتاقی ازآن خود داشته باشد.

Ottoline Morrell … Also taken with Woolf
این عکس را اوتلین مورل, همسر فیلیپ مورل, از ویرجینیا گرفته است!

ویرجینا وولف در سال‌های بین دو جنگ جهانی از چهره‌های سرشناس محافل ادبی لندن و از مهره‌های اصلی انجمن روشنفکری بلومزبری بود. او در طول زندگی بارها دچار بیماری روانی دوره‌ای شد و در نهایت در سال ۱۹۴۱ به زندگی خود پایان بخشید.ویرجینیا وولف طی جنگ‌های جهانی اول و دوم بسیاری از دوستان خود را از دست داد که باعث افسردگی شدید او شد و در نهایت در تاریخ (۲۸ مارس ۱۹۴۱) پس از اتمام آخرین رمان خود به نام بین دو پرده نمایش، خسته و رنجور از وقایع جنگ جهانی دوم و تحت تأثیر روحیه حساس و شکننده خود، با جیب‌های پر از سنگ به «رودخانه اوز» در «رادمال» رفت و خود را غرق کرد.خیلیها هنوزهم وی را بهترین نویسنده فمنیست تلقی میکنند که در تاریخ ادبیات تکرار نشده

teleg
  nl


 

پاسخ


− 1 = سه