اسامی نامزدهای نهایی بخش‌های مختلف جایزه ادبی «گاورنر جنرال» ۲۰۱۶ اعلام شد.

به گزارش ایسنا، «مونترال گزت» نوشت: اسامی پنج نویسنده از جمله «مادلین تین» که به مرحله نهایی جوایز «من بوکر» و «گیلر» هم راه پیدا کرده، به عنوان نامزدهای نهایی جایزه ادبیات داستانی انگلیسی‌زبان «گاورنر جنرال» اعلام شد.

«تین» که برای نگارش رمان «نگو ما هیچ چیز نداریم» برگزیده شده، در بخش ادبیات داستانی انگلیسی‌زبان با پنج نویسنده دیگر رقابت می‌کند. «گری باروین» نویسنده رمان «همیلتون» در این جوایز برای «زبان عبری برای دزدان دریایی» انتخاب شده. «انوش ایرانی» با کتاب «بسته»،‌ «کاترین ورمیت» برای نوشتن «جدایی» و «کری لی پاول» برای مجموعه داستان کوتاه «قلم‌موی نقاشی ویلم دو کونینگ» در همین بخش نامزد شده‌اند.

امسال ۱۴۵۰ کتاب در بخش‌های مختلف این رقابت ادبی شرکت کردند. این جایزه ۴۵۰ هزار دلاری سالانه در هفت بخش آثار ادبی به دو زبان انگلیسی و فرانسوی را مورد بررسی قرار می‌دهد و به هر یک از برندگان مبلغی ۲۵ هزار دلاری و به نامزدهای نهایی ۱۰۰۰ دلار اعطا می‌کند.

هفت بخش «گاورنر جنرال» ادبیات داستانی انگلیسی و فرانسوی‌زبان، ادبیات غیرداستانی، شعر، ادبیات کودک، تصویرگری کتاب کودک، ترجمه و نمایشنامه هستند.

در بخش ادبیات غیرداستانی «کمال ال سلیلی»، «توا هریسون»، «هرولد آر. جانسون»، «مارک رابوی» و «بیل وایزر» نامزد نهایی این دوره از جوایز «گاورنر جنرال» شده‌اند.

در بخش ترجمه هم نام «لازر لدرهندلر»، «روندا مولینز» و «نیل اسمیت» به عنوان راه‌یافتگان به مرحله نهایی اعلام شده است.

 

teleg
  nl


 

پاسخ


8 − = چهار