نامه عاشقانه همینگوی به مارلین دیتریش حراج می‌شود

نامه‌ای که ارنست همینگوی، نویسنده نامدار آمریکایی در آن از عشقش به مارلین دیتریش، ستاره سینما می‌گوید ماه آینده در نیویورک به حراج گذاشته می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود که این نامه با قیمت پایه ۳۰ هزار دلار به حراج گذشته شود.

همینگوی این نامه را در سال ۱۹۵۲ به دیتریش نوشت و این یکی از نامه‌هایی است که این دو نفر طی دهه‌های مختلف رد و بدل کردند. تعدادی از نامه‌های این دو در موزه جان اف کندی در بوستون آمریکا نگهداری می‌شوند و تعدادی نیز در اختیار نوه‌های مارلین دیتریش است که شماری از آن‌ها در سال‌های اخیر به حراج رفته‌اند.

پیشتر این نامه را برایتان در آوانگارد منتشر کرده بودیم

همینگوی در نامه‌اش می‌نویسد: گاهی تو را فراموش می‌کنم چنان که تپش قلبم را فراموش می‌کنم. اما قلبم همواره می‌تپد
همینگوی در نامه‌اش می‌نویسد: گاهی تو را فراموش می‌کنم چنان که تپش قلبم را فراموش می‌کنم. اما قلبم همواره می‌تپد

 

همینگوی در بخشی از این نامه نوشته است: “همیشه عاشقت هستم و تو را تحسین می‌کنم و احساس متناقضی نسبت به تو دارم.”

همینگوی که در سال ۱۹۶۱ خودش را کشت با گفتن این که “تو زیبا هستی… من زشت” نوشته است: “لطفا این را بدان که همیشه عاشقت هستم. گاهی تو را فراموش می‌کنم چنان که تپش قلبم را فراموش می‌کنم. اما قلبم همواره می‌تپد.” مارلین دیتریتش که سابقه بازی در فیلم‌هایی مانند فرشته آبی، مراکش، قطار سریع‌السیر شانگهای و ونوس مو بلوند را دارد، در سال ۱۹۹۲۲ درگذشت.

همینگوی که چهار بار ازدواج کرد این نامه‌ها را از ویلایش در ویجیای کوبا نوشت؛ همان جایی که تعدادی از بزرگ‌ترین آثارش مانند زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید و پیرمرد و دریا را نوشت.

در این حراج که روز ۴ می در “سوان اوکش گالریز” نیویورک برگزار می‌شود همچنین سه نسخه اولیه مقاله‌های آرتور کانن دویل، نویسنده مجموعه شرلوک هلمز نیز به فروش می‌رسد.

 

teleg
  nl


 

پاسخ


+ نُه = 10