بازیگر نقش «ویرجینیا وُلف» معرفی شد

«الیزابت دبیکی» به عنوان نقش اصلی فیلم جدید زندگی نامه «ویرجینیا وُلف» نویسنده نامدار انگلیسی انتخاب شد.

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، «الیزابت دبیکی» که اخیر بازی در فیلم‌های «مدیر شب» و قسمت دوم «نگهبانان کهکشان» را در کارنامه سینمایی دارد، در فیلم «ویتا و ویرجینیا» در نقش شخصیت اصلی مقابل «کانیا باتن» می‌رود، در حالی که پیش از این نام «اوا گرین» بازیگر فرانسوی برای بازی در این فیلم مطرح بود، ضمن این که «ایزابل روسلینی» چهره معروف ایتالیایی نیز دیگر بازیگر این فیلم خواهد بود.

«نیکل کیدمن» در سال ۲۰۰۲ برای بازی در نقش «ویرجینیا ولف» در فیلم «ساعت‌ها» به کارگردانی «استفن دالدری» موفق به کسب جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شد.

«ویرجینیا وُلف» خالق آثار چون «به سوی فانوس دریایی» و «خانم دالووی» را بدون شک می‌توان مطرح‌ترین نویسنده‌ی زن ادبیات مدرن نامید. وی که در میان آثارش رمان‌های برجسته‌ی چون «خیزاب‌ها» را نیز دارد، در طول زندگی‌اش با نابسامانی‌های بسیاری دست و پنجه نرم کرد. پس از آنکه در کودکی مادر و خواهر ناتنی‌اش را از دست داد،‌ به دوره‌های متناوب افسردگی دچار می‌شد و چندین‌بار فروپاشی عصبی را تجربه کرد. وولف که طی جنگ جهانی دوم خانه‌ی خود را در لندن از دست داد، ‌در مارس ۱۹۴۱ ناگهان میز نهار را ترک کرد،‌ سنگ‌هایی را در جیب پالتوی خود گذاشت،‌ به نزدیک‌ترین رودخانه‌ی محل زندگی‌اش رفت و خود را در آب انداخت.

قرار است ساخت فیلم «ویتا و ویرجینیا» از ماه سپتامبر در کشور ایرلند آغاز شود.

teleg
  nl


 

پاسخ


9 × هشت =