به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از  روابط عمومی خانه کتاب، این موسسه، همایش بین‌المللی «ابراهیم متفرقه و گسترش چاپ کتاب در جهان اسلام» را  با همکاری  موسسه «یونس امره» در دی ماه سال جاری در موسسه خانه کتاب برگزار می‌کند.

 بررسی شخصیت تاریخی ابراهیم متفرقه، آثار چاپ شده به زبان فارسی در چاپخانه ابراهیم متفرقه، تالیفات ابراهیم متفرقه، نقش ابراهیم متفرقه در گسترش زبان فارسی، ابراهیم متفرقه آغازی برای چاپ در عثمانی، تاثیرگذاری ابراهیم متفرقه بر صنعت چاپ در امپراتوری عثمانی،  تاثیر پذیری کشورهای اسلامی از فعالیت‌های چاپی ابراهیم متفرقه ازجمله محورهای اصلی این همایش هستند.

از جمله محورهای فرعی همایش بین‌المللی «ابراهیم  متفرقه و گسترش چاپ کتاب در جهان اسلام» می‌توان به ناشران و نویسندگان زبان فارسی در امپراتوری عثمانی، تاثیر کتاب های چاپ فارسی در امپراتوری عثمانی بر صنعت نشر ایران، فارسی نویسان امپراتوری عثمانی در عصر چاپ، آثار ترجمه شده چاپی از عثمانی به فارسی و  آثار ترجمه شده چاپی از فارسی به عثمانی اشاره کرد.

علاقه‌مندان برای شرکت در این همایش  باید چکیده مقالات خود را در ۵۰۰ کلمه  تا ۱۵ آبان ماه سال جاری و اصل مقالات خود را تا  ۱۵آذرماه  به  نشانی الکترونیکی  muteferrika@ketab.ir  ارسال کنند.


رفتن به منبع
Author:

Powered by WPeMatico

teleg
  nl