به گزارش  آسوشیتدپرس، خانه و موزه مارک تواین اعلام کرد جایزه ۲۵ هزار دلاری امسال خود را به بیل بورلی خالق رمان «مهاجمان گریزان» اهدا می‌کند.

این جایزه به نویسنده‌ای اهدا می‌شود که کتابش سال پیش منتشر شده و بیشترین طنین آثار مارک تواین را در کتاب «ماجراهای هکلبری فین» به یاد آورد.

«مهاجمان گریزان» نخستین رمان بورلی است و داستان یک عضو جوان از گروه خلافکاری از لس‌آنجلس را روایت می‌کند. این جوان به نام «ایست» با یک گروه از پسرهای کم سن وسال از جمله برادر کوچکترش، توسط  عمویش برای کشتن شاهدی که در ویسکانسین پنهان شده، فرستاده می‌شود.

سفری که ایست به خارج از شهری که هرگز از آن خارج نشده بود می‌کند، موجب می‌شود تا او سرانجام به جایگاه خودش در این دنیا پی ببرد و ببیند می‌خواهد بقیه زندگی‌اش چه جور آدمی باشد.

بورلی امسال برنده جایزه خنجر طلا نیز شد که از سوی انجمن نویسندگان جنایی برای بهترین رمان جنایی سال اهدا می‌شود.

امسال دومین سالی است که این جایزه از سوی خانه و موزه مارک تواین اهدا می‌شود. سال پیش تی. سی بیل برای رمانی با عنوان «آنها سخت‌تر می‌آیند» رسیده بود.

دیگر فینالیست‌های امسال استوارت نادلر برای «جدانشدنی‌ها» و دان دلیلو برای «صفر ک» (Zero K) بودند. هر یک از این دو کتاب نیز یک جایزه هزار دلاری دریافت می‌کنند.

این جایزه در مراسمی که ۳۰ نوامبر روز تولد مارک تواین برگزار می‌شود، به برنده اهدا خواهد شد.

teleg
  nl


 

پاسخ


نُه − 6 =