غلامرضا شجاع در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با بیان اینکه کارگروه کاغذ به دنبال تحقق بحث معافیت صنعت چاپ از مالیات است، افزود: این کارگروه به این جمع بندی رسیده‌اند که صنعت چاپ نیز باید معاف از مالیات باشد تا اعمال قانون بند ل ماده ١٣٩ در ارتباط با معافیت مالیاتی مطبوعات و ناشران اجرایی شود و زیرا همانگونه که در قانون آمده، واحد‌هایی که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پروانه دارند و پدید آورندگان محصولات فرهنگی باید از مالیات معاف باشند.

وی ادامه داد: در این زمینه سه وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش با مشارکت سازمان حمایت از مصرف کنندگان، سازمان تعزیرات، اتاق بازرگانی، تولید کنندگان کاغذ، واردکنندگان کاغذ و مصرف کنندگان کاغذ شامل مطبوعات، ناشران و چاپخانه‌داران از این تصمیم حمایت کرده‌اند.

شجاع با بیان اینکه در هیچ دورانی طی چهار دهه اخیر چنین اجماعی در حمایت از معافیت مالیاتی صنعت چاپ شکل نگرفته بود، گفت: در صورت معافیت مالیاتی چاپخانه‌داران، مبالغ بالایی که هر سال چاپخانه‌داران در قالب مالیات پرداخت می‌کنند میتواند در قالب گردش مالی به رونق این صنعت، همچنین به نوسازی و بازسازی صنعت چاپ کمک کند.

وی با بیان اینکه اگر معافیت صنعت چاپ از پرداخت ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده در بسته حمایتی از تولید کاغذ در کشور گنجانده شده به سرانجام برسد ‌، کمک بزرگی به این صنعت خواهد بود، عنوان کرد: می‌توان گفت که با این اقدام از أهالی فرهنگ، مطبوعاتی‌‌ها و ناشران که مشتریان  اصلی این صنعت هستند،‌ حمایت خواهد شد.

شجاع تاکید کرد: در حد توان ناچیزم تلاش کرده‌ام ، تحقق این موضوع نیازمند حمایت و همراهی اتحادیه‌ها و تشکل‌ها و  أهالی صنعت چاپ سراسر کشور است تا با همیاری و همدلی و پشتیبانی از صنف زمینه تحقق معافیت مالیاتی چاپ فراهم شود.


رفتن به منبع
Author:

Powered by WPeMatico

teleg
  nl