به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)مسابقه کتابخوانی با شعار «بخوانیم، بفهمیم، بگوییم» با هدف ترغیب دانش‌آموزان به مطالعه و تقویت فرهنگ کتابخوانی، در ایام نوروز برگزار می‌‌شود.
 
دانش‌آموزان مقطع ابتدایی برای شرکت در این مسابقه می‌‌توانند با سلیقه خود یک جلد کتاب را انتخاب و مطالعه کنند و سپس خلاصه آن کتاب را به صورت یک ویدئو به ادمین کانال دبیرخانه به نشانی @Festival1397 ارسال کنند.
 
دانش‌آموز باید مطالب کتاب را ـ که ممکن است داستان یا هر موضوع دیگری باشد ـ بفهمد و بتواند آن را به‌طور خلاصه تعریف کند؛ بنابراین هدف این نیست که دانش‌آموز مطالب کتاب را حفظ کند.
 
خانواده‌ها و دانش‌آموزان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام “بخوانیم، بفهمیم، بگوییم” به آدرس @KetabKetab1397 مراجعه کنند.
 
 فایل‌های تولیدی دانش‌آموزان باید حداکثر دو دقیقه و حداکثر ۱۲۰ ثانیه باشد؛ هر دانش آموز می‌‌تواند فقط یک عنوان کتاب را انتخاب، مطالعه، خلاصه و ارائه و در قالب یک فایل ارسال کند.
 
کیفیت صدابرداری، تصویربرداری و صداگذاری فایل‌ها در انتخاب برگزیده‌ها تاثیری ندارد اما باید به نحوی باشد که چهره کامل دانش‌آموز در طول فیلم واضح، بدون پرش و بدون قطعی قابل رؤیت باشد و صدای دانش‌آموز و کلماتی که بیان می‌‌کند کاملا واضح باشد.
 
همچنین، پوشش دانش‌آموزان باید مطابق لباس مدرسه یا لباس رسمی باشد.
 
دانش‌آموزان می‌توانند به اختیار و سلیقه خود یک جلد (فقط یک جلد)کتاب را انتخاب کنند؛ کتاب باید حتما غیر‌درسی باشد و کمک آموزشی هم نباشد.

متن گفتارِ ویدئو باید فقط به خلاصه همان یک جلد کتاب مربوط و مرتبط باشد و در آن از خاطره‌گویی، مثال‌های خارج از کتاب و موارد دیگر استفاده نشود.
 
آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه مسابقه کتابخوانی «بخوانیم، بفهمیم، بگوییم»  ساعت ۲۴ روز ۳۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ خواهد بود.
 
جوایز برگزیدگان در سی و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۱۳۹۷ اهدا می‌‌شود.


رفتن به منبع
Author:

Powered by WPeMatico

teleg
  nl