جمشید عزیزی؛ دبیر همایش لوح و قلم در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره نحوه برگزاری این همایش گفت: خوشبختانه در همایش «لوح و قلم» با استقبال بی‌نظیر نویسندگان و اهالی قلم استان یاسوج مواجه شدیم.
 
وی افزود: در این همایش آیت‌الله سیدشرف‌الدین ملک حسینی؛ نماینده ولی فقیه در استان، علی‌محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و نیکنام حسینی پور؛ مدیرعامل خانه کتاب همچنین استاندار استان کهکیلو بویراحمد و نماینده شورای فرهنگی عمومی و شورای اداری استان حضور به عمل رساندند؛ همچنین تمام نویسندگانی که تعداد آن‌ها به ۳۵۰ نفر می‌رسید و عضو انجمن اهل قلم بودند، در این مراسم شرکت داشتند.
 
عزیزی گفت: از میان نویسندگانی که در این همایش شرکت کرده بودند ۴۰ نویسنده برگزیده شدند که اسامی نویسندگانی که فوت یا شهید شده بودند هم در میان برگزیدگان بود.
 
وی در پاسخ به این سوال که معیارها برای انتخاب آثار در همایش لوح و قلم چه بوده است گفت: آثاری که در این همایش ارسال شده از شهرستان‌ها و مکان‌های مختلف شهرستان یاسوج بوده و معیارهای انتخاب شده بیشتر بر اساس معیارهای کمی بوده تا کیفی و با توجه به نظر داوران تعداد آثار و فعالیت‌های پژوهشی نویسندگان در انتخاب آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است.
 
دبیر همایش لوح و قلم با اشاره به گروه داوری همایش لوح و قلم اظهار داشت: داوران فعال در این همایش متشکل از استادان دانشگاه و نویسندگان پر سابقه استان بودند. همچنین در این همایش از همه نویسندگان چه برگزیده و چه غیربرگزیده تقدیر به عمل آمد و کارت اهل قلم برای تمامی آن‌ها صادر شد.
 
وی درباره ادامه‌دار بودند مراسم‌های اینچنینی برای اهالی قلم استان یاسوج گفت: انجمن اهل قلم استان یاسوج در نظر دارد دورهمی و نشست‌های بیشتری برای اهالی قلم برگزار کند تا تعامل و ارتباط گسترده‌تری میان آنان به وجود بیاید.
 
به گفته عزیزی در این همایش اهالی قلم توانستند مشکلات و مسائل خود را با مسئولین درمیان بگذارند و آن‌ها را از معظلاتی که داشتند آگاه سازند به همین دلیل این همایش رضایت نسبی آنان را برانگیخت.
 
عزیزی گفت: انجمن اهل قلم استان یاسوج در نظر دارد در آینده‌ای نزدیک فعالیت بیشتری در حوزه دین و نشر کتاب داشته باشد. همچنین نسبت به برگزاری مراسم‌های نقد و بررسی کتاب اقداماتی را به عمل بیاورد.
 
وی ادامه داد: همکاری و تفاهم با سایر نهادهای فرهنگی، جزئی از اهداف انجمن اهل قلم استان یاسوج به شمار می‌رود. همچنین قصد داریم در صورت وجود شرایط مساعد در روز اهل قلم همایشی مشابه به این همایش را برگزار کنیم.
 
 


رفتن به منبع
Author:

Powered by WPeMatico

teleg
  nl