در روزهایی که خیلی‌ها برای کسب سودهای نجومی و یا به بهانه حفظ ارزش دارایی‌هایشان، پول ِ خود را صَرف ِ خرید خانه و ماشین و دلار می‌کنند، یک‌گروه از علاقمندان ِ به کتاب و کتاب‌خوانی، تصمیمی بزرگ و قابل احترام گرفته‌اند:

ایران کتاب, فروشگاه اینترنتی ایران کتاب,کتابخانه تخصصی ادبیات داستانی

داستان «کتابفروشی ایران کتاب»

ماجرا از این قرار است که بچه‌های «ایران کتاب» در روزهایی که حال اقتصاد و معیشت چندان روبه‌راه نیست، دل به دریا زده‌اند و سرمایه خود را صرف راه‌اندازی یک کتابفروشی آنلاین کرده‌اند.

حقیقتش را بخواهید برای خیلی‌ها تخصیص هزینه برای خرید کتاب کار راحتی نیست. از طرفی به‌دلیل تنوع آثار موجود در بازار و گرانی قیمت پشت جلد، کار انتخاب کتاب هم سخت شده است. بماند که خیلی از شهرستانی‌ها از فقدان کتابفروشی‌ بروز و جامع در شهرستان محل سکونت خود رنج می‌برند.

حالا تصور کنید یک فروشگاه اینترنتی عرضه کتاب، تاسیس شده که نه‌تنها می‌تواند کتاب مورد نظر ِ شما را به شهر ِ محل اقامت‌تان ارسال کند، بلکه امکانات فراوانی برای معرفی و انتخاب ِ کتاب نیز برای مخاطبان خود تدارک دیده‌است.

علاوه بر امکانات پیش‌فرضی که در بسیاری از فروشگاههای اینترنتی وجود دارد (نظیر جستجو و مقایسه محصولات) فروشگاه اینترنتی ایران‌کتاب، اطلاعات ِ جانبی ِ مهمی درمورد بازخوردهای اثر،جوایز ادبی و اعتبار نویسنده  ، نظرات منتقدان درباره کتاب و میزان فروش جهانی کتاب براساس فهرستهای معتبر بین‌المللی آنرا نیز ذیل کتاب مربوطه قید کرده‌است.

وجود یک پایگاه اطلاعاتی منسجم،هوشمند و پویاکه برای ایجاد آن زحمت زیادی کشیده شده، به خوره‌های کتاب که برای وقت و پول ِ خودشان ارزش قائل هستند، کمک می‌کنند تا با سهولت و اطلاعات بیشتری کتاب مورد نظر خود را انتخاب کنند.

یک کتابفروشی تخصصی برای علاقمندان رمان و ادبیات داستانی، گوهری ِ کمیابست!

از آنجایی که بچه‌های فروشگاه آنلاین ایران کتاب، خودشان هم کتابخوان و کتابشناس هستند،  با ژانربندی کتابها به شما کمک می‌کنند تا بهترینهای هر ژانر را مطابق با معیارها و سلیقه‌های خودتان بیابید.

این یعنی اگر شما عاشق کتاب های عاشقانه، جنایی، تاریخی یا هر سبک دیگری هستید، می‌توانید به صفحه دسته بندی موضوعی کتاب های کتابفروشی اینترنتی ایران‌کتاب مراجعه کنید. اگر هم دوست دارید بر اساس یک مکتب ادبی، مثلاً سورئالیسم، مدرن، کلاسیک یا … کتاب بعدی خود را پیدا کنید، آن وقت باید به صفحه دسته بندی مکاتب ادبی کتاب های ما بروید.

علاوه بر این، کتاب های عرضه شده فروشگاه اینترنتی ایران کتاب بر اساس جوایز ادبی و همینطور کشور نویسنده کتاب هم مرتب شده‌اند.

ازاینها گذشته احتمالا می‌دانید که تعداد کتابهای خوب زیاد شده و وقت و هزینه‌ما هم محدود. پس بهتراست که بهترینها و مهمترینها را انتخاب کنیم. کتاب فروشی اینترنتی محبوب آوانگارد، برای این مهم هم راهکارهای جالبی پیشنهاد کرده.

با انتخاب از میان آثار متنوع و دست‌چین‌شده‌ی ایران‌کتاب می‌توانید مطمئن باشید که کتابی که در دست دارید، ارزش زمانی را که قرار است برای آن صرف کنید دارد. مثلاً، از میان انواع فهرست‌های ما، می‌توانید به فهرست صد کتاب قرن لوموند مراجعه کنید. از کجا معلوم؛ شاید کتاب بعدی که می‌خواهید بخوانید و از آن بی‌خبرید، لابه‌لای کتاب‌های این بخش باشد. برای همین است که می‌گوییم ایران‌کتاب فقط یک فروشگاه کتاب نیست، مکانی است برای این‌که با آثار بزرگ جهان آشنا شوید و آن‌ها را بهتر بشناسید.

فرقی نمی‌کند، کتابخوان حرفه‌ای باشید، یا تازه میخواهید کتاب خواندن را شروع کنید. در ایران کتاب بهترینها را می‌توانید پیدا کنید.

حرف آخر

بچه‌های ایران کتاب، وقت، هزینه، زحمت و دقت زیادی برای راه‌اندازی این فروشگاه کتاب آنلاین بخرج داده‌اند، اما بقاء و دوام ِ‌آن در شرایط فعلی بستگی به ما کتابخوانها دارد. این درست است که شاید خیلی از ما نتوانیم دراین اوضاع اقتصادی پول ِ زیادی صرف ِ خرید کتاب کنیم، اما همینکه به این فروشگاه آنلاین کتاب سربزنیم و لابلای قسمتهای آن بچرخیم و از محتوای ِ آزاد ِ آن استفاده کنیم، می‌تواند درحکم نوعی قدرشناسی از کسانی باشد که اینروزها بجای فست فودزدن و دلار خرید، کتابفروشی راه انداخته‌اند.

آدرس فروشگاه اینترنتی ایران کتاب:

iranketab.ir

 

ایران کتاب در شبکه‌های اجتماعی:

اینستاگرام

تلگرام

 

teleg
  nl


 

پاسخ


× پنج = 5