جناب آقای کامیار عابدی در یادداشت کوتاهی که می‌خوانید اعلام کرده‌اند که برای ویراست جدید و به‌روزِ کتابشان درباب شعر معاصر زنان می‌خواهند با همفکریِ جمعیِ اهل شعر و کتاب یقین حاصل کنند که تا حد ممکن کتابی از چشم‌شان دور نیفتد. شاعران و اهل کتاب در حد نظر و خبر هم اگر همت کنند کاری‌ست. به لطف سوشیال‌مدیا‌ها در این سال‌ها می‌شود چنین کارهایی را تا حدود زیادی کامل و کم‌نقص انجام داد.]

***

در یکصد سال اخیر، به خلاف ادوار قدیم، حضور زنان شاعر در حوزه‌ی شعرِ ایران بسیارچشمگیر و در خور تحسین بوده است. تألیف کتابِ “به‌رغم پنجره‌های بسته: شعر معاصر زنان” (مشتمل بر تحلیل و منتخبی از شعر آنان، چاپ سال ۱۳۸۰، ۳۳۴ صفحه) پاسخی هرچند مختصر بود به این حضور.
اکنون درصدد گسترش این کتاب و به‌ویژه افزودن نمونه شعر زنان شاعردر دو دهه‌ی ۱۳۹۰-۱۳۸۰ به آن و رفع نقص از ویرایش پیشین هستم. اما شمار دفترهای شعری که در این دو دهه منتشر شده بسیار زیاد است و هرآینه ممکن است که شاعران و دفترهای خوبی از دید من پنهان بماند.
از این رو، از شاعران یا دارندگان آگاهی‌های ادبی و کتاب‌شناختیِ دقیق در این زمینه تقاضا دارم با ارسال متن دفترهای شعر (چاپی یا پی. دی. اف) یا دست کم چگونگیِ امکانِ دسترسی به دفترهایشان به پست الکترونیکی‌ام (khanbaba1906@gmail.com) مرا در تکمیل و غنا بخشیدن کتاب یاری کنند. در خور تأکید می‌دانم که در صورت دریافت متن پی.دی.اف کتاب این نسخه همواره نزد من محفوظ خواهد ماند .
بااحترام و سپاس
کامیار عابدی / پژوهشگر و منتقد شعر

teleg
  nl


 

پاسخ


7 − = چهار