اندکی از تهران زیبا و بهترین جاهای دیدنی آن

سبک زندگی سرگرمی

شاید برای بسیاری از ایرانیان و حتی خود اهالی تهران مرسوم نباید که برای گشت و گذار و دیدن از ایران به سراغ پایتخت بروند. ولی همین تهران هم در کنار سایر کلان شهر های ایران همچن تبریز و مشهد و اصفهان و غیره برای ساخت یک روز زیبا چیزهای زیادی دارد. در این نوشته برآن شدیم تا کمی هم از همین نزدیکی ها بگوییم.

بهترین جاهای دیدنی تهران

بیایید از دیدنی های تاریخی تهران شروع کنیم. پایتخت ایران در چند صده اخیر از جمله مهمترین شهر های ایران بوده و طبیعتا موزه ها و کاخ ها و بناهای تاریخی زیادی دارد. شاید کاخ سعدآباد، کاخ گلستان از معروف ترین ها باشند.

حتما آوازه حمام های قدیمی را همه شنیده ایم. این مکان ها به دلیل برخورد هایی که بین افراد انجام میشد چیزی فراتر از یک حمام بودند و تا چند دهه قبل رونق زیادی داشتند. در تهران هم حمام های زیادی از جمله حمام نواب و حمام همتیار هستند که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

موزه ها هم از جمله جاهای تاریخی معروف ایران هستند. در بیشتر شهر های ایران موزه های مختلف تاریخی و البته علمی و طبیعی و سایر انواع موزه ها وجود دارند. تهران هم با توجه به قدمت و داشته هایی چند صده اخیر از موزه ها بی نصیب نبوده و می توان از موزه های ملی ایران و ملک به عنوان موزه های تاریخی نام برد. هم چنین موزه حیاط وحش پردسان هم برای علاقه مندان به طبیعت بسیار جذاب خواهد بود. البته باغ موزه ها که در بعضی فصول سال بسیار دیدنی هستدن را نباید از قلم انداخت. باغ موزه ایرانی و مینیاتور را در تهران گردی فراموش نکنید.

کلیساهای تهران هم بسیار دیدنی هستند. در کنار مساجد میتوان کلیسا ها را در بخش دیدنی های مذهبی تهران قرار داد. در تهران کلیساهای زیادی قرار دارند که معروف ترین آنها کلیسای ارتدکس یونانی و کلیسای توما و کلیسای انجیلی ارامنه حضرت یوحنا میباشند. همنیجا بگوییم که امامزاده ها در تهران هم مثل سایر شهر ها هستند. حتما نام امازاده صالح و داوود را شنیده اید.

حال کمی به سراغ دیدنی ها طبیعی تهران برویم. از پارک های تهران شروع کنیم. پارک ملت یکی از پارک های شناخته شده تهران است. در این پارک بزرگ پردیس سینمایی ملت و باغ وحش و بسیاری امکانات تفریحی دیگر هم قرار دارند. کمی پایین تر که بیاییم میرسیم به بوستان آب و آتش، یکی از پارک های زیبای تهران که به وسیله پل طبیعت به پارک طالقانی وصل شده و در کنار میدان مشاهیر بخش گردشی مفرحی را برای گردشگران فراهم کرده اند.

پایین تر که بیاییم میرسیم به پارک ساعی. پارکی که بسیار زیباست و با گربه های دوست داشتنی اش شناخته میشود. همین مسیر ولیعصر را به پایین ادامه دهیم به پارک لاله کمی آنور تر از میدان ولیعصر میرسیم. یکی از پارک های مرکزی تهران که بسیاری از تهرانی ها اوقات خوشی را در این پارک گذرانده اند.

از سایر پارک های تهران میتوان به بوستان ولایت و پارک شطرنج و پارک آبشار و … اشاره کرد. در تهران پارک برای گشت و گذار زیاد است.

یکی از معروف ترین دیدنی های تهران برج میلاد است. حتما همه با این برج و امکانات آن آشنا هستید. از رستوران و سینما و … گرفته تا سایر امکانات رفاهی.

از دیگر مناظق دیدنی تهران دریاچه چیتگر است. این دریاچه یکی از بزرگترین دریاچه هایی است که با امکانات رفاهی که دارد شرایط مناسبی را برای گردش فراهم کرده است.

در تهران زیبا هرچه بخواهید جا برای دیدن وجود دارد. ما هم هر از چند گاهی این مطلب را تکمیل خواهیم کرد تا لیست کاملی از بهترین جاهای دیدنی تهران داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *